Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289
 • Celostátní finále ve vybíjené - Pecka 2017
  Celostátní finále ve vybíjené - Pecka 2017
 • O škole

  Naše škola se nachází ve městě Ostrov, které najdete v severozápadních Čechách 10 kilometrů severovýchodně od města Karlovy Vary.

   

  Číst dál
 • Naši vítězové
  Naši vítězové

Důležitá upozornění

Přihlášky k základnímu vzdělávání pro šk.rok 2019/20

Žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání od 1.9. 2019 do jiných ročníků než do prvního podávejte nejdříve po 1.5. 2019. Žáci budou přijímáni do naplnění jednotlivých tříd (max.30 žáků) resp. do naplnění kapacity školy (540 žáků).

Úvod

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji

logo-sps

Dalším projektem, do kterého zapojila naše základní škola ve spolupráci se SPŠ Ostrov je projekt na podporu technického vzdělávání středních a základních škol v Karlovarském kraji.

 

Projekt registrovaný pod číslem: CZ.1.07/1.1.00/44.0004. bude realizovaný v období od 1. 9. 2013 do 30. 6. 2015. Vybraní žáci naší školy se nejprve zúčastní exkurze do SPŠ v Ostrově kde se seznámí se základy robotiky a prakticky si vyzkouší sestavit a naprogramovat vlastního robota ze stavebnice LEGO Mindstorms NXT (robotická stavebnice LEGO). Následně vyjedou na exkurzi do průmyslového podniku, kde jsou robotická pracoviště zavedena, aby se seznámili s jejich praktickým průmyslovým využitím. Od měsíce prosince budou naší škole zapůjčeny tři robotické stavebnice LEGO a zahájí svoji činnost kroužek Robotiky v rámci volnočasových aktivit žáků Základní školy Ostrov, Masarykova.

 

3D laboratoř

Hodnocení uživatelů:  / 0

Žáci druhého stupně naší školy se zapojili do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji (Projekt je registrovaný pod číslem: CZ.1.07/1.1.00/44.0004. realizace probíhá v období od 1. 9. 2013 do 30. 6. 2015). Zájemci z řad žáků se v rámci projektu účastní volnočasových aktivit ve 3D laboratoři Gymnázia Ostrov, kde absolvují výuku v předmětech přírodopis, fyzika, chemie a zeměpis. Mají možnost prozkoumat přírodu z netypické perspektivy a propojit své teoretické znalosti s praktickým poznáváním světa.

Současně se do 3D laboratoře dostanou i žáci v rámci povinné výuky – opět v přírodovědných předmětech, tentokrát pod vedením vlastních vyučujících.

Kroužek programování se stavebnicí Lego Mindstorms pokračuje i ve ŠR 2014/15

Hodnocení uživatelů:  / 0

I ve školním roce 2014/15 pokračuje ve spolupráci se SPŠ Ostrov projekt – Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji. Vybraní žáci 7. ročníku několikrát v průběhu školního roku navštívili SPŠ v Ostrově s cílem dozvědět se něco nového o možnostech programování a využití průmyslových robotů. Hlavní náplní je však práce se stavebnicí Lego Mindstorms, která umožňuje sestrojení, naprogramování a oživení ať již zábavných nebo užitkových mobilních robotů.

Číst dál: Kroužek programování se stavebnicí Lego Mindstorms pokračuje i ve ŠR 2014/15

Kroužek robotiky v naší škole

Hodnocení uživatelů:  / 3

V rámci projektu – Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji a ve spolupráci se SPŠ Ostrov je v naší škole uváděn do činnosti kroužek zaměřený na rozvoj technických vědomostí a manuálních dovedností žáků. K tomuto účelu dostane naše škola zapůjčeny tři kusy stavebnice LEGO  MINDSTORMS, na kterých se chlapci budou učit sestavovat a programovat roboty podle přiložené technické dokumentace nebo podle vlastní fantazie a tyto následně uvádět do činnosti.

 

Číst dál: Kroužek robotiky v naší škole

Technika je zábava

 

logo-spsNaše základní škola se zapojila do projektu – Technika je zábava. Projekt je zaměřen na podporu a propagaci nedostatkových profesí v elektrotechnických a strojírenských oborech.

logolink OPVK

 

 

 

 

 

Číst dál: Technika je zábava

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji

 

logo-sps

Dalším projektem, do kterého zapojila naše základní škola ve spolupráci se SPŠ Ostrov je projekt na podporu technického vzdělávání středních a základních škol v Karlovarském kraji.

 

 

 

 

 

Číst dál: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji