V průběhu prázdnin se naše škola zapojila do výzvy OPVK č. 56 a realizuje projekt na podporu výuky cizích jazyků s názvem "Jazyky se naučíme v Evropě" reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0674.

V rámci tohoto projektu vycestuje v průběhu září až listopadu 13 pedagogů a 20 žáků do zahraničí, kde absolvují jazykové a metodické kurzy.

Metoda rozšířené reality ve výuce na základních školách

Hodnocení uživatelů:  / 0

Naše škola je nositelem projektu Metoda rozšířené reality ve výuce na základních školách.  Cílem projektu je propagace inovativní metody rozšířené (virtuální) reality, šíření příkladů dobré praxe a integrace této digitálních technologie do vzdělávání na základních školách. ZŠ Ostrov Masarykova má roli vzorové školy v tomto projektu. Projekt podporuje naši školu jako  inovativní a aktivní (vzorovou) školu v dalším účelném využívání této technologie ve vzdělávání a v šíření příkladů dobré praxe mezi ostatní školy (zapojeno je celkem dalších 5 škol z našeho okolí). Všem zapojeným pedagogům a školám je poskytnuta metodická i technická podpora.  Metoda rozšířené/virtuální reality) lze pravidelně a trvale využívat přímo ve výuce (v šírokém spektru předmětů) a to s aktivním zapojením pedagogů i žáků.

Projekt je financován z prostředků ESF (OPVVV), registrační číslo projektu je CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/0012214.

Úspěch našich florbalistek v krajském finále

Ve čtvrtek 16. ledna se děvčata z naší školy zúčastnila krajského finále ve florbalu v kategorii mladších žákyň – děvčat z 6. – 7. ročníků. Naše dívky se do kraje probojovaly po skvělém výkonu v okresním kole, které s přehledem vyhrály. V kraji se utkaly s dalšími družstvy, které v okresních kolech skončily na prvních a druhých místech. V silné konkurenci vybojovala naše děvčata stříbrné medaile, k vítězství a postupu jim chyběl jediný gól

Číst dál: Úspěch našich florbalistek v krajském finále

S čerty nejsou žerty 2019

Tradiční mikulášsko - čertovská komunitní akce pořádaná ve spolupráci se spolkem O.S.K.A.R.
Nachystali jsme pro Vás adventní diskotéku, vystoupení živé kapely 4R- pohodová country, laserovou show a videomapping, vystoupení dětí 1. stupně s vánočními a adventními písněmi, show skupiny Čerti Loket (Krampus), rozsvícení školního vánočního stromu a mikulášskou tombolu s atraktivními cenami.

Číst dál: S čerty nejsou žerty 2019

Informace 2019/20

Seznam školních potřeb a pomůcek pro školní rok 19/20 najdete zde

Organizace školního roku 2019/20 ke stažení zde

Videoreportáž z prvního školního dne ke shlédnutí zde

Rozvrh plavání pro veřejnost ve školním bazénu pro školní rok 2019/20 najdete zde

Republikové finále v přespolním běhu

Hodnocení uživatelů:  / 4

Školním sportovním soutěžím na podzim tradičně vévodí přespolní běhy. Okresní finále se v závěru měsíce září uskutečnilo v Karlových Varech a všechna družstva žáků 2. stupně naší školy si vedla mimořádně úspěšně.

Číst dál: Republikové finále v přespolním běhu

Pohár rozhlasu 2019

Hodnocení uživatelů:  / 2

Okresní kolo - Poháru rozhlasu, pořádala již podruhé v řadě naše základní škola. Ve středu 15. května soutěžili mladší chlapci a děvčata a v pátek 17. května starší chlapci a děvčata. Nejúspěšnější byly v letošním roce mladší dívky, které obsadily s výrazným náskokem 1. místo. Stříbrné medaile za 2. místo si vybojovali mladší žáci a medaile ještě získalo družstvo starších žáků za 3. místo. Všechna tři družstva postoupila do krajského finále, které se konalo 23. května v Sokolově. Postup hned tří družstev jedné školy je nebývalý úspěch.

Číst dál: Pohár rozhlasu 2019