Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Hlavní články

V průběhu prázdnin se naše škola zapojila do výzvy OPVK č. 56 a realizuje projekt na podporu výuky cizích jazyků s názvem "Jazyky se naučíme v Evropě" reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0674.

V rámci tohoto projektu vycestuje v průběhu září až listopadu 13 pedagogů a 20 žáků do zahraničí, kde absolvují jazykové a metodické kurzy. 

 

Metoda rozšířené reality ve výuce na základních školách

Hodnocení uživatelů:  / 1

 

   Metoda rozšířené reality ve výuce na základních školách

Naše škola je nositelem projektu Metoda rozšířené reality ve výuce na základních školách.  Cílem projektu je propagace inovativní metody rozšířené (virtuální) reality, šíření příkladů dobré praxe a integrace této digitálních technologie do vzdělávání na základních školách. ZŠ Ostrov Masarykova má roli vzorové školy v tomto projektu. Projekt podporuje naši školu jako  inovativní a aktivní (vzorovou) školu v dalším účelném využívání této technologie ve vzdělávání a v šíření příkladů dobré praxe mezi ostatní školy (zapojeno je celkem dalších 5 škol z našeho okolí). Všem zapojeným pedagogům a školám je poskytnuta metodická i technická podpora.  Metoda rozšířené/virtuální reality) lze pravidelně a trvale využívat přímo ve výuce (v šírokém spektru předmětů) a to s aktivním zapojením pedagogů i žáků.

Projekt je financován z prostředků ESF (OPVVV), registrační číslo projektu je CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/0012214.

 

 

Úspěch našich florbalistek v krajském finále

Hodnocení uživatelů:  / 1

Ve čtvrtek 16. ledna se děvčata z naší školy zúčastnila krajského finále ve florbalu v kategorii mladších žákyň – děvčat z 6. – 7. ročníků. Naše dívky se do kraje probojovaly po skvělém výkonu v okresním kole, které s přehledem vyhrály. V kraji se utkaly s dalšími družstvy, které v okresních kolech skončily na prvních a druhých místech. V silné konkurenci vybojovala naše děvčata stříbrné medaile, k vítězství a postupu jim chyběl jediný gól

Číst dál: Úspěch našich florbalistek v krajském finále

S čerty nejsou žerty 2019

Hodnocení uživatelů:  / 1

Tradiční mikulášsko - čertovská komunitní akce pořádaná ve spolupráci se spolkem O.S.K.A.R.
Nachystali jsme pro Vás adventní diskotéku, vystoupení živé kapely 4R- pohodová country, laserovou show a videomapping, vystoupení dětí 1. stupně s vánočními a adventními písněmi, show skupiny Čerti Loket (Krampus), rozsvícení školního vánočního stromu a mikulášskou tombolu s atraktivními cenami.

Číst dál: S čerty nejsou žerty 2019

Informace 2019/20

Hodnocení uživatelů:  / 1

Seznam školních potřeb a pomůcek pro školní rok 19/20 najdete zde

Organizace školního roku 2019/20 ke stažení zde

Videoreportáž z prvního školního dne ke shlédnutí zde

Rozvrh plavání pro veřejnost ve školním bazénu pro školní rok 2019/20 najdete zde

Republikové finále v přespolním běhu

Hodnocení uživatelů:  / 5

Školním sportovním soutěžím na podzim tradičně vévodí přespolní běhy. Okresní finále se v závěru měsíce září uskutečnilo v Karlových Varech a všechna družstva žáků 2. stupně naší školy si vedla mimořádně úspěšně.

Číst dál: Republikové finále v přespolním běhu

Pohár rozhlasu 2019

Hodnocení uživatelů:  / 3

Okresní kolo - Poháru rozhlasu, pořádala již podruhé v řadě naše základní škola. Ve středu 15. května soutěžili mladší chlapci a děvčata a v pátek 17. května starší chlapci a děvčata. Nejúspěšnější byly v letošním roce mladší dívky, které obsadily s výrazným náskokem 1. místo. Stříbrné medaile za 2. místo si vybojovali mladší žáci a medaile ještě získalo družstvo starších žáků za 3. místo. Všechna tři družstva postoupila do krajského finále, které se konalo 23. května v Sokolově. Postup hned tří družstev jedné školy je nebývalý úspěch.

Číst dál: Pohár rozhlasu 2019