Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Turisticko - vzdělávací soustředění

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Stává se tradicí, že v závěru školního roku, odjíždí žáci 6. ročníků na turisticko-vzdělávací soudtředění do českých hor. V letošním roce se k šesťákům přidali také žáci 7.B a místo na Šumavu vyrazili všichni společně do Krušných hor.

Krušnohorské městečko Boží Dar a jeho okolí se přímo nabízí k turistice a poznávání krás horské přírody. Děti byly ubytovány ve zrekonstruovaném apartmánovém hotelu Engadin a hned první dojmy vytvořily pozitivní atmosféru nastávajících dnů. Jediné co dětem, ale i učitelům, narušovalo připravený plán pro jednotlivé dny, a s tím spojená turistická témata, bylo velice teplé, slunečné počasí. Většina zábavných a vzdělávacích soutěží se odehrávala ve stínu okolních lesů, ale také na přírodním koupališti. Děti postupně absolvovaly Ježíškovu cestu i s naučnou stezkou o Božídarských rašeliništích, část soutěží proběhlo na Jahodové louce, která je v zimním období centrem lyžařů - běžců a nemohla chybět večerní vycházka s opékáním vuřtů. Samozřejmě poslední večer proběhlo vyhodnocení soustředění se závěrečnou diskotékou. Jediné, co se neuskutečnilo, byl výšlap na nejvyšší horu Krušných Hor - Klínovec. Nadměrné teplo a sluníčko bylo tentokrát proti.

Vzhledem k tomu, že v průběhu celého soustředění nedošlo k žádnému úrazu, drobné odřeniny a puchýře nepočítáme, nedošlo ani k žádnému porušení kázně, je na místě zhodnotit, že splnilo své cíle a pani třídní učitelky Tomková, Vaňková, Drahorádová, Gburová a samozřejmě děti se do školy vrátily spokojené a v dobré náladě.