Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Florbal, florbal, florbal

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Měsíc leden se stává v rámci školních sportovních soutěží tradičně měsícem florbalu. Nejprve se na začátku roku uskutečnila v hale u gymnázia okresní kola mladších žáků a žákyň. Našim družstvům se dařilo skvěle, když se děvčata  umístila na 1. místě a chlapci jen velmi těsně na místě druhém. Minulý týden se, pro změnu v naší tělocvičně, konaly hned čtyři florbalové turnaje. Nejprve ve středu okresní kolo starších dívek, kdy naše děvčata jednoznačně zvítězila.

Ve čtvrtek se konalo okresní kolo stejně starých chlapců a náš tým se umístil tentokrát na 2. místě. A konečně v sobotu pořádal MDDM Ostrov Zimní florbalový turnaj pro chlapce i děvčata. I tentokrát naši žáci patřili k nejlepším. Mladší chlapci potvrdili svoji formu a v turnaji obsadili bez porážky 1. místo, děvčata tentokrát jednou prohrála a obsadila krásné 2. místo. A to aby nebylo florbalu málo, tak také žáci 1. stupně měli svá florbalová klání.

Nejvýraznější a nejvýznamnější vítězství dosáhla děvčata ve složení: Brankářka - Zuzka Lemáková, Katka Zrnová - kapitánka, Lucka Dimitrovová, Lucka Vavříková, Karin Nguyenová, Sára Vurmová, Verča Burešová, která ve svém turnaji vyhrála všechna utkání se skóre 38 : 4 a probojovala se tak do okresního finále, které se koná 29.ledna v Karlových Varech. Určitě bude zajímavé sledovat toto družstvo, zda se jim bude dařit jako v minulém roce, kdy hrála děvčata ještě za mladší žákyně.