Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

MSO - 2. místo v krajském kole v plavání

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

V listopadu se vybraní plavci z 1. stupně zúčastnili okresního a krajského kola v plavání. V obou závodech naše škola opět obsadila 2. místa stejně jako v říjnovém přespolním běhu.

V těchto plaveckých závodech soutěží za školu dvanáctičlenné družstvo - šestičlenné družstvo dívek a šestičlenné družstvo chlapců. Každý plavec musí zaplavat 25 m ve vybraném plaveckém stylu, 3 z nich plavou ještě v polohové štafetě a na závěr plave celé družstvo štafetu 9 x 25m libovolným způsobem.
11.11.2015 se konalo v Karlových Varech na ZŠ Krušnohorská okresní kolo, ve kterém nám síly nestačily na družstvo této pořádající školy, se kterou jsme postoupili do krajského finále, které se konalo 20.11.2015 v městském bazénu v Sokolově.
V tomto závodě se před nás dostala pouze ZŠ z Mariánských Lázní.
Naši školu reprezentovali: K. Nová, L. Burešová, A. Blahušová, M. Říhová, K. Cimická, J. Nováčková - tu v KK výborně zastoupila T. Budinská, neboť nám Johanka onemocněla. Všechna děvčata jsou z 5.A.
V kategorii chlapců závodili: J. Vondrák, O. Gajdosik nahrazen v KK M. Štěrbou všichni z 5.A, O. Suk a P. Ljapin ze 4.C a M. Soukal, M. Kopřiva z 5.B, který se v KK vystřídal s T. Kakešem ze stejné třídy.
Největších úspěchů dosáhli K .Nová a V. Suk, kteří  s časem 17,58 a 17,91 obsadili 1. místa v plaveckém stylu kraul, L. Burešová a M. Štěrba s časy 22,96 a 23,52 v plaveckém stylu prsa se umístili na 2. místech. 2. místo vybojoval i J. Vondrák ve znaku s časem 22,15. I ostatní plavci podali skvělé výkony, o čemž svědčí celkové 2. místo družstva. Všem blahopřejeme a přejeme další sportovní úspěchy. Nyní se budeme připravovat na basketbal, který nás čeká v lednu.