Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Halový pětiboj všestrannosti

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

 

V úterý 1. prosince 20015 se ve Františkových Lázních konal Halový pětiboj Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Naši školu reprezentovala dvě smíšená družstva.

 Úspěšnější družstvo ve složení: Lenka Burešová, Anička Chromá, Karolína Štěrbová, Dominika Gordíková, Marian Žemlička, Ondřej Surovec, Sebastian Horník a Matyáš Bauer se umístilo na velice hezkém 5. místě. Pro zajímavost jistě stojí zmínit skutečnost, že od 4. místa dělilo naše družstvo jen 14 bodů, což je ve víceboji a ještě navíc v soutěži osmičlenných družstev nevídané. Z jednotlivců byla nejúspěšnější Anička Chromá, která obsadila vynikající 1. místo a po zásluze převzala od Šárky Kašpárkové zlatou medaili. Těsně pod stupni vítězů se umístila ve své kategorii Lenka Burešová, kterou od bronzu dělilo dokonce pouhých 10 bodů. Z chlapců byl v hodnocení jednotlivců nejlepší Matyáš Bauer, který ve své kategorii obsadil také 4. místo, hned za ním na 5. místě se umístili Tadeáš Šustr a na 6. místě Josef Helecz. Šestý byl také Sebastián Horník v kategorii o rok starších chlapců a mezi nejstaršími se umístil na hezkém 7. místě Marián Žemlička. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 základních škol karlovarského kraje, cekem 160 žáků základních škol. Medaile dětem předávala, a celou dobu byla přítomna, bronzová olympijská medailistka a Mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Foto zde

Pořadí družstev:

1. místo - ZŠ Františkovy Lázně, Česká

2. místo - ZŠ Aš, Okružní

3. místo - ZŠ KV, Konečná

4. místo - ZŠ KV, Moskevská

5. místo - ZŠ Ostrov, Masarykova

Naše družstvo B ve složení: Bára Balážová, Johana Tuháčková, Lucie Kostková, Erika Neumannová, Honza Sýkora, Tadeáš Šustr, Jakub Vlach a Pepa Helecz, se umístilo na 14. místě. Vzhledem k tomu, že šest z nich jsou žáci 6. ročníku, byl to skvělý týmový výkon.