Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Školní sportovní soutěže

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Uplynuly dva měsíce nového školního roku a žáci naší školy mají za sebou již několik vynikajících sportovních výsledků. První soutěží byla již tradičně Ostrovská míle. Reprezentanti naší školy získali celkem jedenáct medailí v jednotlivých kategoriích a po zásluze také zvítězili v hodnocení ostrovských škol. Na 1. místě se umístili - Aneta Bauerová, Tereza Drobná, Martin Lexa a Sebastián Horník. Druhá místa obsadili - Nikola Surovcová, Nicol Říčanová, David Bauer a třetí skončili - Jaroslav Janecký, Matyáš Reinl, Bára Tvrdá a Zuzka Němcová.

Další soutěží, která se konala v Karlových Varech, bylo okresní finále v lehkoatletickém čtyřboji. V této soutěži si lépe vedla děvčata, která ve složení - Karolína Štěrbová, Eliška Horáková, Natálie Koptová, a Tereza Fialová obsadila 3. místo a navíc Karolína Štěrbová obsadila 1. místo v soutěži jednotlivců. Chlapci tak úspěšní nebyli a obsadili místo sedmé.

V měsíci říjnu proběhla okresní a krajské finále v přespolním běhu všech kategorií. Ve čtyřech kategoriích žáků 2. stupně si nejlépe vedli mladší žáci, kteří ve složení - Sebastián Horník, Matyáš Bauer, Radek Lešťan, Matyáš Reinl a Denis Fabry obsadili 2. místo a vybojovali si tak účast v krajském finále. Nejlépe se umístili Horník na 2. místě a Bauer na místě třetím. Z děvčat na sebe upozornila Ema Kolenatá, která doběhla třetí. Krajské finále se konalo 11. října v Aši a ani tentokrát naši běžci nezklamali. Družstvo se umístilo na krásném 3. místě, Matyáš Bauer obsadil v jednotlivcích 2.místo a vše mohlo být ještě veselejší, kdyby Séba Horník na trati neupadl a nezranil se. I takovéto situace při přespolním běhu nastávají.

Všem žákům, kteří reprezentovali školu, patří poděkování a gratulace ke krásným výkonům a výsledkům. V období do vánočních prázdnin nás dále čekají soutěže v kopané, plavání a ve florbalu.