Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Pohár rozhlasu - svátek atletiky

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší

Ve dnech 17. a 18. května se v Karlových Varech uskutečnilo Okresní kolo tradičních atletických závodů - Pohár rozhlasu. V letošním ročníku se více dařilo chlapcům. Nejprve ve středu obsadilo družstvo starších žáků ve složení - Žemlička, Surovec, Chomát, Brichcín, Němec, Slavík, Zítko, Motejl, Červenka, Knot a Klempa - krásné 3. místo. Následující den byli v akci mladší žáci a sestava - Novotný, Paluska, Majer, Horník, Lešťan, Reinl, Helecz, Vlach a Košinár - vybojovala také 3. místo. Děvčatům se nepodařilo získat medaile za družstva, starší dívky obsadily 4. místo a mladší 6. místo, ale i ony předvedly několik skvělých výkonů.

časčeský rozhlas

Mezi staršími žáky byl nejúspěšnější Ondra Surovec, který zvítězil ve skoku vysokém (165cm) a v běhu na 60m dosáhl třetího nejlepšího výkonu. Pro družstvo získal celkem 1061 bodů. Marián Žemlička získal celkem 921 bodů a byl druhým našim nejúspěšnějším závodníkem. Uznání si zaslouží Vojta Klampa, který byl druhý ve vrhu koulí. V kategorii mladších žáků byl nejúspěšnější Vojta Majer, který skončil třetí v běhu na 60m (8,3s) a společně se Štěpánem Novotným dosáhli třetího nejlepšího výkonu ve skoku vysokém (139cm). Vojta získal celkem 723 bodů. Druhým nejužitečnějším byl Sebastián Horník, který za výkon v běhu na 1000m a ve skoku dalekém připsal 687 bodů.

Děvčata společnou medaili nezískala, ale podala také skvělé individuální výkony. Například - Karolína Štěrbová zvítězila ve skoku dalekém (473 cm) a byla třetí ve skoku vysokém. Nikola Farmačková byla ve skoku vysokém (138 cm) také první, skvěle běžely 800m Jana Pavlínská s Eliškou Horákovou a podobně dobře si vedla Ema Kolenatá v běhu na 600m.

Všem atletům velká gratulace a poděkování za reprezentaci naší školy.