Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Vynikající výsledky v přespolním běhu

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

S podzimním počasím se o slovo přihlásily i tradiční podzimní soutěže v přespolním běhu. Ve čtvrtek 5. října 2017 se v K. Varech uskutečnilo okresní kolo žáků 2. stupně. Nejúspěšnějším družstvem naší školy bylo družstvo mladších žákyň, které ve složení Ema Kolenatá, Viktorka Drobná, Tereza Drobná, Lenka Burešová a Míša Rybáková - soutěž vyhrály a vybojovaly si účast v krajském finále. Krajské finále se konalo 9. října 2017 v Aši a naše děvčata odjížděla na soutěž jako jedny z favoritek. Tuto roli bezezbytku naplnily a posíleny o Františku Horákovou, dokázaly s převahou zvítězit a obsadit opět 1. místo. Mimořádně úspěšná byla navíc Ema Kolenatá, která obsadila jak v K. Varech, tak také v Aši vždy krásné 2. místo v kategorii jednotlivců. Tento úspěch znamená, že celé družstvo bude reprezentovat naši školu a Karlovarský kraj v Republikovém finále, které se koná 19.října 2017 v Hradci Králové.

Pro úplnost informací, jak dopadly ostatní kategorie? Mladší žáci ve složení: Matyáš Bauer, Radek Lešťan, Jakub Vlach, Tonda Horák, Pepa Helecz a David Doboš - obsadili skvělé 3. místo a v jednotlivcích Matyáš Bauer zvítězil. Starší žáci ve složení: Sebastian Horník, Vojta Majer, Matyáš Reinl, Marián Žemlička a Štěpán Novotný obsadili také krásné 3. místo, když nejlepší v jednotlivcích byl šestý Sebastián Horník. Starší dívky obsadily místo šesté a nejlépe si vedla Jana Pavlínská.