Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší

Ve dnech 28.1. - 2.2. 2018 se na sportovištích Pardubického kraje uskutečnily Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Karlovarský kraj reprezentovali také žákyně a žák naší školy, shodou okolností sourozenci Aneta a Matyáš Bauerovi. Není jistě náhoda, že oba soutěžili v běžeckém lyžování. Anetka, která patřila věkem (rok narození 2007) k nejmladším účastníkům olympiády bojovala statečně a obsadila v běhu na 2 km klasicky 14. místo a v běhu volnou technikou dokonce hezké 12. místo. Obě tato umístění znamenala také body do hodnocení krajů. Starší a zkušenější Matyáš se stal výraznou osobností běžeckých soutěží, když získal 2 medaile. Bronzovou za 3.místo v běhu 3 km volnou technikou a v běhu na 3 km klasicky si doběhl dokonce pro stříbrnou medaili, když obsadil 2. místo. Oběma úspěšným sourozencům připojujeme velikou gratulaci. Už nyní se můžeme těšit, že za dva roky bude ODM organizovat Karlovarský kraj a věříme, že některý z našich talentovaných žáků také zacinká nějakou tou medailí.