Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů 2018

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve středu 23. května 2018 se v areálu atletického stadiónu naší školy uskutečnilo krajské finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 školních smíšených družstev, která se do finále probojovala z okresních kol. Po zimním pětiboji se tentokrát jednalo o šestiboj - 60 m, skok daleký, hod míčkem, sed-lehy, shyby a volitelná disciplína (1000 m, plavání nebo driblink). Žáci naší školy si vedli výborně. Družstvo ve složení - Lenka Burešová, Ema Kolenatá, Viktorka a Terezka Drobných, Matyáš Bauer, Jakub Vlach, Filip Košinár a Radek Lešťan - dosáhlo nejvíce bodů a obsadilo 1. místo. Další pořadí družstev - 2. místo ZŠ Františkovy Lázně, 3. místo ZŠ Sokolov Pionýrů.

V soutěži jednotlivců navíc vybojovali své medaile: zlatou - Jakub Vlach, stříbrné - Lenka Burešová a Verča Pichrtová a bronzové - Radek Lešťan, Vojta Suk a Adam Hanek. Medaile nejúspěšnějším předával trojnásobný olympijský medailista Lukáš Bauer, který také uspořádal pro děti autogramiádu a přispěl tak ke slavnostní atmosféře celé soutěže. Vítězné družstvo a družstvo na druhém místě se nominovalo na Republikové finále, které se uskuteční ve dnech 5. - 7. září 2018 v Brně. Všem úspěšným a oceněným gratulujeme a přidáváme poděkování za příkladnou reprezentaci naší školy.

Zvláštní poděkování také patří dalším 30-ti žákům naší školy, kteří s přípravou a samotným průběhem soutěže pomáhali.