Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Okresní finále Odznaku všestrannosti

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

 

Ve středu 13. března 2019 pořádala naše škola v Hale míčových sportů v Karlových Varech již tradiční soutěž o Odznak všestrannosti. Tuto halovou variantu tvoří pětiboj disciplín - trojskok, hod medicinbalem, přeskok švihadla, kliky a driblink basketbalovým míčem. Družstvo naší školy ve složení - Radek Lešťan, Petr Ljapin, František Kučera, Martin Lešťan, Tereza Drobná, Viktorka Drobná, Veronika Pichrtová a Kristýna Rašmanová - získalo v součtu celkem 22340 bodů a s velkým náskokem se umístilo na 1. místě.

Disciplíny - přeskok švihadla, kliky a driblink basketbalovým míčem se provádějí po dobu dvou minut, medicinbalem se hází přes hlavu, zády k dopadu míče a trojskok jsou tři plynulé skoky snožmo.

Mimo úspěchu družstva se dokázalo prosadit ještě dalších 12 jednotlivců, kteří si přivezli netradiční medaile. První místo v soutěži jednotlivců podle jednotlivých kategorií vybojovali: Jakub Vlach, Radek Lešťan, Terezka Drobná a Terezka Mikolášková. Druhá místa: Adam Hanek, Ema Kolenatá, Viktorka Drobná a Verča Pichrtová. Na třetích místech se umístili: Martin Lešťan, David Tetera, Martin Lexa a Karolína Lejnarová. Krajské finále se uskuteční v měsíci květnu na našem školním hřišti, tentokrát to bude sedmiboj, kdy se některé disciplíny změní a bude se soutěžit také v běhu na 60 m, 1000 m, skoku dalekém a hodu míčkem. Všem úspěšným gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.