Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Republikové finále v přespolním běhu

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší

Školním sportovním soutěžím na podzim tradičně vévodí přespolní běhy. Okresní finále se v závěru měsíce září uskutečnilo v Karlových Varech a všechna družstva žáků 2. stupně naší školy si vedla mimořádně úspěšně.

Družstvo starších dívek i družstvo starších chlapců, žáků 8. a 9. ročníků, se shodně umístilo na skvělém 3. místě. Jejich mladší kamarádi však byli ještě úspěšnější. Mladší dívky ve složení – Aneta Bauerová, Kristýna Kotlánová, Zuzka Němcová, Tereza Bažilová a Veronika Pichrtová svoji kategorii bezpečně ovládly a obsadily 1. místo. Stejně staří chlapci se však nenechali zahanbit a ve složení – David Bauer, David Tetera, Martin Lešťan, Jakub Donda, Tonda Myslík a Jakub Janecký, obsadili také s výrazným náskokem 1. místo. V součtu všech kategorií, byla ZŠ Ostrov Masarykova nejúspěšnější ze všech zúčastněných škol okresu. Obě vítězná družstva postoupila do Krajského finále, které se konalo 9. října v Aši a opět dosáhli naši běžci vynikající úspěch. Chlapci se v mírně upravené sestavě umístili na 2. místě se stejným součtem umístění jako vítězná škola ze Sokolova a děvčata, doplněná o Markétu Krámovou, dokonce zvítězila. První místo znamenalo postup do Republikového finále, které se konalo 16. října v Hradci Králové.  Z jednotlivců v KF byli nejúspěšnější Aneta Bauerová a David Bauer, kteří doběhli na 2. místě a Kristýna Kotlánova i Martin Lešťan obsadili místo třetí. Všem reprezentantům školy velká pochvala za předvedené výkony a poděkování za příkladnou reprezentaci školy.