Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji

logo-sps

Dalším projektem, do kterého zapojila naše základní škola ve spolupráci se SPŠ Ostrov je projekt na podporu technického vzdělávání středních a základních škol v Karlovarském kraji.

 

Projekt registrovaný pod číslem: CZ.1.07/1.1.00/44.0004. bude realizovaný v období od 1. 9. 2013 do 30. 6. 2015. Vybraní žáci naší školy se nejprve zúčastní exkurze do SPŠ v Ostrově kde se seznámí se základy robotiky a prakticky si vyzkouší sestavit a naprogramovat vlastního robota ze stavebnice LEGO Mindstorms NXT (robotická stavebnice LEGO). Následně vyjedou na exkurzi do průmyslového podniku, kde jsou robotická pracoviště zavedena, aby se seznámili s jejich praktickým průmyslovým využitím. Od měsíce prosince budou naší škole zapůjčeny tři robotické stavebnice LEGO a zahájí svoji činnost kroužek Robotiky v rámci volnočasových aktivit žáků Základní školy Ostrov, Masarykova.

 

3D laboratoř

Hodnocení uživatelů:  / 1

Žáci druhého stupně naší školy se zapojili do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji (Projekt je registrovaný pod číslem: CZ.1.07/1.1.00/44.0004. realizace probíhá v období od 1. 9. 2013 do 30. 6. 2015). Zájemci z řad žáků se v rámci projektu účastní volnočasových aktivit ve 3D laboratoři Gymnázia Ostrov, kde absolvují výuku v předmětech přírodopis, fyzika, chemie a zeměpis. Mají možnost prozkoumat přírodu z netypické perspektivy a propojit své teoretické znalosti s praktickým poznáváním světa.

Současně se do 3D laboratoře dostanou i žáci v rámci povinné výuky – opět v přírodovědných předmětech, tentokrát pod vedením vlastních vyučujících.

Kroužek programování se stavebnicí Lego Mindstorms pokračuje i ve ŠR 2014/15

Hodnocení uživatelů:  / 1

I ve školním roce 2014/15 pokračuje ve spolupráci se SPŠ Ostrov projekt – Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji. Vybraní žáci 7. ročníku několikrát v průběhu školního roku navštívili SPŠ v Ostrově s cílem dozvědět se něco nového o možnostech programování a využití průmyslových robotů. Hlavní náplní je však práce se stavebnicí Lego Mindstorms, která umožňuje sestrojení, naprogramování a oživení ať již zábavných nebo užitkových mobilních robotů.

Číst dál: Kroužek programování se stavebnicí Lego Mindstorms pokračuje i ve ŠR 2014/15

Kroužek robotiky v naší škole

Hodnocení uživatelů:  / 4

V rámci projektu – Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji a ve spolupráci se SPŠ Ostrov je v naší škole uváděn do činnosti kroužek zaměřený na rozvoj technických vědomostí a manuálních dovedností žáků. K tomuto účelu dostane naše škola zapůjčeny tři kusy stavebnice LEGO  MINDSTORMS, na kterých se chlapci budou učit sestavovat a programovat roboty podle přiložené technické dokumentace nebo podle vlastní fantazie a tyto následně uvádět do činnosti.

 

Číst dál: Kroužek robotiky v naší škole