Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Školní sport

Malá sportovní olympiáda - 2. místo v krajském kole přespolního běhu

Hodnocení uživatelů:  / 1

V říjnu jsme na 1. stupni úspěšně zahájili Malou sportovní olympiádu okresním a krajským kolem v přespolním běhu, kde jsme v obou kolech obsadili krásné 2. místo.

Číst dál: Malá sportovní olympiáda - 2. místo v krajském kole přespolního běhu

16. ročník OSTROVSKÉ MÍLE

Hodnocení uživatelů:  / 5

V úterý 11.9.2012 za krásného teplého počasí proběhl na Mírovém náměstí další ročník Ostrovské míle, ve kterém závodí vybraní žáci ze všech ostrovských základních škol ve vytrvalostním běhu. Součástí soutěžních běhů je i masový běh, kterého se může zúčastnit kdokoliv. Za každou školu soutěží i družstvo v hodu raketkami. A jak si naši závodníci vedli?

Číst dál: 16. ročník OSTROVSKÉ MÍLE

Lehkoatletický čtyřboj - krajské finále - 2. místo

Hodnocení uživatelů:  / 2

Ve čtvrtek 29.září 2011 se v Chodově uskutečnilo očekávané krajské finále v lehkoatletickém čtyřboji. Naše děvčata patřila k favoritkám, a proto ráda obětovala i den ředitelského volna, aby svoji formu potvrdila v krajském finále. Sport je zajímavý a vzrušující tím, že jednou přináší euforii štěstí a nadšení a podruhé smutek a zklamání. Družstvo dívek ve složení: Veronika Parimuchová, Markéta Lubinová, Kristina Kováčová, Ivana Cozmová a Sabina Perknerová (nahradila nemocnou Andreu Šarkanovou) obsadilo skvělé 2. místo v Karlovarském kraji, ale na stupních vítězů převládalo zklamání - do republikového finále postoupily jen vítězky.

Číst dál: Lehkoatletický čtyřboj - krajské finále - 2. místo

Úspěch v krajském kole atletického trojboje

Hodnocení uživatelů:  / 2

Ve čtvrtek 14.6.2012 se osm žáků z 1.stupně vydalo do Františkových Lázní bojovat o co nejlepší umístění v Krajském kole atletického trojboje - skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 50 metrů.

Číst dál: Úspěch v krajském kole atletického trojboje

Sportovně turistický pobyt na Šumavě

Hodnocení uživatelů:  / 3

V neděli 17. června se 31 "šesťáků" a 4 "deváťáci" rozjeli na sportovně turistický pobyt na Šumavu, oblast Kubova huť, hotel Kuba. Cesta trvala 3,5 hod. a děti se velmi těšily. Po milém přijetí hotelovým personálem jsme se ubytovali ve 3 - 4 lůžkových pokojích, které splňovaly naše představy. Celý pobyt děti sportovaly (stolní tenis, přehazovaná, fotbálek, plavání) a nachodily cca 50 km po naučných stezkách krásné šumavské přírody.

Číst dál: Sportovně turistický pobyt na Šumavě

Maratonský běh

Hodnocení uživatelů:  / 4

Typickým olympijským závodem, který probíhá vždy v poslední den olympiád, je Maratonský běh. Vzhledem k tomu, že uběhnout maratonskou vzdálenost 42 195 m je v silách jen skutečně dobře trénovaných borců, rozhodli jsme se na závěr naší olympiády, uběhnout maratonskou trať formou štafety.

Číst dál: Maratonský běh