Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Lehkoatletický čtyřboj - krajské finále - 2. místo

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší

Ve čtvrtek 29.září 2011 se v Chodově uskutečnilo očekávané krajské finále v lehkoatletickém čtyřboji. Naše děvčata patřila k favoritkám, a proto ráda obětovala i den ředitelského volna, aby svoji formu potvrdila v krajském finále. Sport je zajímavý a vzrušující tím, že jednou přináší euforii štěstí a nadšení a podruhé smutek a zklamání. Družstvo dívek ve složení: Veronika Parimuchová, Markéta Lubinová, Kristina Kováčová, Ivana Cozmová a Sabina Perknerová (nahradila nemocnou Andreu Šarkanovou) obsadilo skvělé 2. místo v Karlovarském kraji, ale na stupních vítězů převládalo zklamání - do republikového finále postoupily jen vítězky.

Děvčata podala velice hodnotné výkony, když celkový součet bodů byl jen nepatrně horší než ten před týdnem 6620 a bojovala do poslední disciplíny.V běhu na 800 m - 1. místo Kováčová, 2. místo Lubinová, 6. místo Cozmová, 7. místo Perknerová. Soupeřky ze ZŠ Šmeralova KV však měly svůj velký den, zlepšily se oproti minulému týdnu o 700 bodů a po zásluze ve čtyřboji zvítězily.

Další individuální výsledky a výkony:

skok daleký - 1. místo Lubinová,2. místo Kováčová,

60 m - 3. místo Parimuchová,

skok vysoký - 2. místo Parimuchová,

vrh koulí - 1 .místo Parimuchová

Celkově v soutěži jednotlivců Veronika Parimuchová 2. místo a k tomuto skvělému umístění překonala ve vrhu koulí výkonem 9,52 cm školní rekord. Děvčata byla sice zklamaná, ale jistě si za výkony i výsledky zaslouží velkou pochvalu za příkladnou reprezentaci školy.