Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Pohár rozhlasu - starší žákyně - 1. místo

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší

V pondělí 14.května se v Karlových Varech konalo okresní kolo Poháru rozhlasu v lehké atletice. Tato tradiční soutěž bývá vrcholem školních sportovních soutěží a v posledních letech se nejvíce dařilo našim starším dívkám.

Pondělní soutěž nebyla vyjímkou. Děvčata ve složení: Veronika Parimuchová, Andrea Šarkanová, Markéta Lubinová, Kristina Kováčová, Sabina Perknerová, Andrea Fousová, Nela Helebrantová, Kristýna Javorčáková a Míša Matoušová - obsadila 1. místo a vybojovala tak další pohár do školní sbírky. Nejužitečnější závodnicí byla Veronika Parimuchová, která se umístila na 1. místě ve skoku vysokém, dokonce se pokoušela o nový rekord školy 153 cm, dosáhla druhého nejlepšího času v běhu na 60 m a byla členkou vítezné štafety (získala pro družstvo celkem 1153 bodů). Druhou nejužitelnější závodnicí byla Andrea Šarkanová, která se ve vrhu koulí umístila na krásném 2.místě a navíc výkonem 9,80 m vytvořila nový rekord školy ve vrhu koulí. K tomu přidala čtvrtý nejrychlejší čas na 60 m a byla také členkou vítězné štafety (získala celkem 1015 bodů). Výtečně si také vedly Kristina Kováčová - 1.místo v běhu na 800m časem 2:47,4 a Markéta Lubinová - 2.místo za 2:50,7. Celé družstvo si zaslouží velikou pochvalu. Krajské finále se koná 23.května 2012 v Sokolově.