Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Maratonský běh

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Typickým olympijským závodem, který probíhá vždy v poslední den olympiád, je Maratonský běh. Vzhledem k tomu, že uběhnout maratonskou vzdálenost 42 195 m je v silách jen skutečně dobře trénovaných borců, rozhodli jsme se na závěr naší olympiády, uběhnout maratonskou trať formou štafety.

Jeden okruh školního hřiště měří 320 m, proto bylo nutné jej absolvovat celkem 132 krát. Bohužel počasí v neděli odpoledne odradilo některé zájemce podpořit tento náš úmysl, ale nakonec se úkol podařilo splnit. Do štafety se zapojilo celkem 56 běžců. Tento počet by samozřejmě nestačil, ale protože se jednalo o nadšence, kterým nevadil ani déšť, vše nakonec dobře dopadlo. Do štafety se zapojili děti školáci, děti předškoláci, jejich rodiče i rodiče jejich rodičů, paní učitelky naší školy, i pan ředitel, přidali se profesoři gymnázia a další příchozí. Ti nejmladší pařili k těm nejvytrvalejším. Nejaktivnějším ze všech byl Martin Kábrt (4.třída), který běžel 10 x, zahanbit se nenechal ani jeho otec Tomáš Kábrt (7x), další neúnavné byly Johanka Nováčková a Karolína Nová (1.třída), které absolvovaly postupně 8 okruhů a jistě si zaslouží pochválit třeba i pani Mojtková a pani Ševčíková, když každá uběhla pět koleček.

Výsledný čas - 3 hodiny, 7 minut, 8 sekund a 23 desetin (3 : 07 : 08,23) je skvělý výkon a nebude jednoduché ho v budoucnu překonat.

Po ukončeném maratonském běhu se účastníci shromáždili u olympijského ohně a společně důstojně zakončili Hry II. Olympiády dětí a mládeže města Ostrova 2012.