Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

16. ročník OSTROVSKÉ MÍLE

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

V úterý 11.9.2012 za krásného teplého počasí proběhl na Mírovém náměstí další ročník Ostrovské míle, ve kterém závodí vybraní žáci ze všech ostrovských základních škol ve vytrvalostním běhu. Součástí soutěžních běhů je i masový běh, kterého se může zúčastnit kdokoliv. Za každou školu soutěží i družstvo v hodu raketkami. A jak si naši závodníci vedli?

V hodu raketkami, kde soutěží pětičlenné družstvo žáků 1. stupně, jsme se umístili na 2. místě. Školu reprezentovali: V. Simandlová z 1.B, D. Kökyar z 2.A, L. Hrušovský ze 3.A, J.Vrbický ze 4.B a J. Mrhal z 5.B.
V soutěžních bězích jsme obsadili též 2. místo, i když jsme v nejstarších kategorií chlapců i dívek neměli ani jedno zastoupení, což je veliká škoda. Doufejme, že příští rok se žáci 8. a 9. tříd zúčastní a pomohou nám dosáhnou i příčky nejvyšší.
Nejlépe jsme si vedli v kategorii nejmladších dívek, kde jsme získali všechna medailová umístění: 1. místo - J. Nováčková (3:28), 2. místo - L. Burešová (3:36), 3. místo - K. Nová (3:41). Všechny dívky chodí do 2.A. Výborně si vedli i nejmladší chlapci: 1. místo - L. Bauer ze 3.B (3:16), 3. místo - M. Lexa (3:29) z 2.A. Další medaile si odnesli V.Burešová  - 2. místo (3:09) a Z. Lemáková (3:10) z 6. tříd, L- Chomát z 5.B - 3. místo (3:06), P. Vlach -1. místo (4:16) a M. Bllattner - 3. místo (4:37). Oba ze 7. tříd.
Všem soutěžícím blahopřejeme a přejeme další skvělé sportovní úspěchy. Poděkování patří i všem účastníkům masového běhu, kteří se nezalekli 2 okruhů kolem náměstí a přišli podpořit naši školu. Avšak z naší školy nás bylo nejméně, a tak na nás zbylo 3. místo. Snad se nám příště podaří i pro tento běh získat více žáků.