Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Další den s technikou

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V úterý 11. 3. se vybraných 15 chlapců a 9 děvčat z 8. A a 8. B zúčastnilo dalšího, již třetího dne s technikou na SPŠ v  Ostrově.

Šestičlenná družstva plnila postupně úkoly na 8 stanovištích a seznámila se tak s pracovní náplní správce aplikací, technika hardwaru, technologa obrábění, strojního konstruktéra, technika osvětlení, revizního elektrotechnika, pracovníka autoservisu nebo mechanika opraváře strojů. Spolu s námi soutěžila dvě družstva ze ZŠ Májová Ostrov a dvě družstva ze ZŠ  Pernink. Po celou dobu družstva doprovázeli studenti SPŠ, kteří také zapisovali bodové hodnocení teoretických a praktických úkolů a čas jejich provedení.

Nejlepší výkon podalo naše družstvo ve složení Domalíp, Zika, Kubálek, Koročínský, Nechvátalová a Šťástková, druhé místo patřilo družstvu Blattner, Vlach, Sauer, Dang, Paulus a Nguyen Anh. Třetí místo obsadilo družstvo Kováříková, David, Biberčič, Kůst, Hrůza a Nguyen Tom. Ostatní naši žáci skončili na pátém místě. Nejvíce bodů v této části soutěže získali Dominik Biberčič a Matěj Blattner (39 bodů ze 40).

Pokračování soutěže – vyplnění dotazníku, ve kterém žáci nejprve rozhodovali, jaké činnosti patří a jaké nepatří do náplně práce jednotlivých profesí a potom poznávali nástroje, které používali při praktických úlohách, proběhlo ve středu ve škole. V této části získal z našich žáků nejvíce bodů Honza Dang z 8.B (108 bodů ze 116).

Všem se akce velmi líbila a již se těší na další aktivity.