Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Exkurze do Plzně

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Další aktivita projektu určená pro naše žáky letošních osmých tříd se uskutečnila 29. dubna.  Tentokrát se 12 vybraných žáků vypravilo do Plzně,

konkrétně do Doosan Škoda Power, která je součástí skupiny Doosan Heavy Industries & Construction.

Na návštěvu tohoto podniku, který se zaměřuje na výrobu parních turbín pro elektrárny, se žáci předem dobře připravili. Měli za úkol zjistit informace o historii podniku Škoda Plzeň, informace o výrobcích této firmy a o jejím logu - okřídleném šípu.

Po příjezdu do Plzně si žáci v doprovodu místního technika prohlédli výrobní halu, kde se turbíny vyrábějí. Mohli se tak přesvědčit, kolik se za výrobou turbíny skrývá přesné a náročné práce. Výklad byl velmi poutavý a zajímavý. Žáky nejvíce překvapila velikost strojů i turbín. Náš průvodce velmi ochotně odpovídal na zvědavé otázky žáků.   

Po skončení exkurze ve výrobní hale čekal žáky test. Protože se ale na exkurzi dobře připravili a při výkladu byli pozorní, podařilo se jim všechny úkoly velmi dobře splnit.

Po krátké přestávce si mohli žáci prohlédnout expozice plzeňské Techmánie a vyzkoušet si nejrůznější interaktivní exponáty.

Exkurze byla výborně připravená a žáci byli skvělí.