Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Technika je zábava

Naše základní škola se zapojila do projektu – Technika je zábava. Projekt je zaměřen na podporu a propagaci nedostatkových profesí v elektrotechnických a strojírenských oborech.

 

Žáci 8. a 9. ročníků si v dílnách a laboratořích SPŠ v Ostrově zábavnou formou otestují své technické znalosti a součastně prověří vlastní manuální dovednosti. Centrem projektu je Střední průmyslová škola Ostrov a zapojilo se do něj celkem dvacet základních škol Karlovarského kraje. Zábavné vzdělávání žáků škol bude ukončeno a vyhodnoceno v prosinci roku 2014. Na našich stránkách budeme průběžně přinášet informace, jak se autorům daří naše školáky přesvědčovat o tom, že – Technika je zábava.

    

Grantový projekt OP VK: Technika je zábava

Registrační číslo: CZ.1.07/ 1.1.18/ 02.0035

 

 

Realizace projektu TECHNIKA JE ZÁBAVA byla ukončena 31. 12. 2014.

Hodnocení uživatelů:  / 1

Naše základní škola se stala partnerem grantového projektu SPŠ Ostrov Technika je zábava v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v prosinci 2012.

Číst dál: Realizace projektu TECHNIKA JE ZÁBAVA byla ukončena 31. 12. 2014.

Technika je zábava

Hodnocení uživatelů:  / 1

 

Další den s elektrotechnikou

Hodnocení uživatelů:  / 1

Dne 21. 10. 2014 se opět deset žáků devátých tříd zúčastnilo další aktivity v rámci projektu „Technika je zábava“. Nejprve je čekalo stavění a programování robotů ze stavebnice Lego. Po přestávce čekala na žáky práce v elektrolaboratoři. Po krátkém proškolení o bezpečnosti a první pomoci se mohli pustit do práce s elektrotechnickou stavebnicí. Den prožitý s elektrotechnikou se všem velmi líbil a přinesl hodně zážitků i nových zkušeností. 

Návštěva elektrárny Tušimice

Hodnocení uživatelů:  / 1

Další exkurze, které se zúčastnili žáci letošních osmých tříd, se uskutečnila 2. června. 

Tentokrát jsme se vydali do elektrárny Tušimice nedaleko Kadaně.

Číst dál: Návštěva elektrárny Tušimice

Den se strojírenstvím

Hodnocení uživatelů:  / 1

Dne 24. 9. 2014 se deset žáků devátých tříd opět zúčastnilo aktivity v rámci projektu „Technika je zábava“.  V dílnách SPŠ na ně čekal praktický úkol, který prověřil jejich šikovnost. Žáci měli vyrobit tzv. „psí známku“. Všichni si snadno poradili s opracováním destička pomocí pilníku i s vyražením textu. Po přestávce je čekala práce v ICT učebně. Zkusili si naprogramovat výrobu "podtácku" na CNC stroji.  Z obou pracovišť si přinesli nejen nové zkušenosti a poznatky, ale také vlastnoručně zhotovené výrobky, se kterými se mohli pochlubit doma i ve škole.

Exkurze do Plzně

Hodnocení uživatelů:  / 1

 

Další aktivita projektu určená pro naše žáky letošních osmých tříd se uskutečnila 29. dubna.  Tentokrát se 12 vybraných žáků vypravilo do Plzně,

Číst dál: Exkurze do Plzně